logo Rímskokatolícka cirkev Farnosť Ľubica

Nachádzate sa tu: Domov > Sviatosti > Prvé sväté prijímanie

Prvé sväté prijímanie

Sviatosť Oltárna je opravdivé Telo a Krv Ježiša Krista pod spôsobom chleba a vína. Je to teda sám Boh a človek Ježiš Kristus, náš Spasiteľ. Sviatosť oltárnu preto nazývame aj Najsvätejšou Sviatosťou. Pán Ježiš povedal: „Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Kto je tento chlieb bude žiť naveky. Ja som chlieb života“

Pre rodičov žiakov 3. ročníka ZŠ v školskom roku 2019/2020 sú nižšie k dispozícii základné informácie a prihláška dieťaťa na prvé sväté prijímanie.

Nakoľko problémy s vírusom COVID-19 neumožňujú osobné stretávanie, prosíme rodičov, aby postupovali nasledovne:

Prihlášku na prvé sväté prijímanie musí rodič dieťaťa odovzdať vyplnenú najneskôr do 15.4.2020, prostredníctvom elektronickej pošty (mailom) na adresu farnostlubica@gmail.com alebo vyplnenú vhodiť do poštovej schránky na FÚ.

Základné info                            Prihláška

Rýchle odkazy:

Sväté omše online...

Audiokniha pre lektorov (mp3)

Adresa a rýchly kontakt:

Povstalecká 47, 059 71 Ľubica