Spišská diecéza sa v rámci osláv 250. výročia diecézy pripravuje na celodiecéznu púť do Ostrihomu v Maďarsku. Pozývame vás putovať spolu s nami, a to v sobotu 27. júna 2026. Program v bazilike Nanebovzatia Panny Márie a sv. Vojtecha v Ostrihome:

9.00 hod. hudobné privítanie pútnikov.
9.45 hod. spoločná modlitba posvätného ruženca,
10.30 hod. slávnostná svätá omša.
Hlavným celebrantom bude Mons. František Trstenský, spišský diecézny biskup.

Popoludní bude pre veriacich pripravený moderovaný rozhovor s hosťami, doplnený hudobnými vstupmi. Cieľom programu je pútavou formou obzrieť sa za históriou Spišskej diecézy. Celé naše putovanie vyvrcholí spoločnou eucharistickou adoráciou o 15.00 hod.

Už vopred chceme uviesť, že Spišské biskupstvo neorganizuje pútnické zájazdy ani ubytovanie v Ostrihome. Ak sa chcete zúčastniť púte, máte dve možnosti: ísť vlastnou dopravou alebo využiť pútnický autobus, ktorý organizujú mnohé farnosti či spoločenstvá.

Viac informácií nájdete na plagáte:

Kontakt na farnosť
  • Povstalecká 47, 059 71 Ľubica
  • Telefón: +421 52 4566232
  • E-Mail: farnostlubica@gmail.com
Identifikačné údaje
IČO: 31999743
DIČ: 2020703663
Sväté omše online:

Sociálne média a užitočné odkazy

Copyright © 2025. All rights reserved.
by ZEMK.com & partners | terms and conditions