Spišská diecéza sa v rámci osláv 250. výročia diecézy pripravuje na celodiecéznu púť do Ostrihomu v Maďarsku. Pozývame vás putovať spolu s nami, a to v sobotu 27. júna 2026. Program v bazilike Nanebovzatia Panny Márie a sv. Vojtecha v Ostrihome:
9.00 hod. hudobné privítanie pútnikov.
9.45 hod. spoločná modlitba posvätného ruženca,
10.30 hod. slávnostná svätá omša.
Hlavným celebrantom bude Mons. František Trstenský, spišský diecézny biskup.
Popoludní bude pre veriacich pripravený moderovaný rozhovor s hosťami, doplnený hudobnými vstupmi. Cieľom programu je pútavou formou obzrieť sa za históriou Spišskej diecézy. Celé naše putovanie vyvrcholí spoločnou eucharistickou adoráciou o 15.00 hod.
Už vopred chceme uviesť, že Spišské biskupstvo neorganizuje pútnické zájazdy ani ubytovanie v Ostrihome. Ak sa chcete zúčastniť púte, máte dve možnosti: ísť vlastnou dopravou alebo využiť pútnický autobus, ktorý organizujú mnohé farnosti či spoločenstvá.
Viac informácií nájdete na plagáte:
