stránka: Domov > Farnosť > Kňazi


Kňazi vo farnosti

vo farnosti pôsobia títo kňazi:

 

PhDr. PaedDr. Martin Skladaný

farský administrátor

 

 

 

  • Narodený 8.1.1978 v Ružomberku
  • Ordinovaný 14.6.2003 v Spišskej Kapitule
  • Rodák: Martinček, farnosť Likavka
 
         01.7.2003 - 01.7.2005  kaplán v Toporci
         01.7.2005 - 01.7.2008  kaplán v Letanovciach  
         01.7.2008 - 01.7.2010  kaplán v Levoči
         01.7.2010 - 01.7.2011  kaplán v Spišskom Štiavniku
         01.7.2011 - 10.7.2013  kaplán v Novej Ľubovni
         10.7.2013 -                 farský administrátor v Ľubici

 

 

     

Mgr. Anton Melega

kaplán

  

 
  • Narodený 28. 8. 1985 v Krompachoch
  • Ordinovaný 18. 6. 2016 v Spišskej Kapitule.
  • Rodák: Chrasť nad Hornádom
     
        18. 6. 2016 -              kaplán v Ľubici
 
     

Mgr. Michal Lipták

kňaz, dôchodca

 

 
  • Narodený 12.02.1951 V Ľubici
  • Ordinovaný 28.06.1975
 
        1975 - 1978  kaplán Liptovská Lúžna
        1978 - 1980  správca farnosti Lechnica / Červený Kláštor   
        1980 - 1981  kaplán Markušovce
        1981 - 1989  správca farnosti Liptovské Matiašovce
        1989 - 1998  správca farnosti Mníšek nad Popradom
        1998 - 2014  farár v Spišskej Sobote
        od 8.7.2014  kňaz, dôchodca v Ľubici
 
 
 
 
     
 Kňazi pochadzajúci z farnosti Ľubica
  
      Ľubomír Zavacký – narodený 20. 12. 1962
 
      Michal Marhefka – narodený 05. 12. 1981; dňa 08. 09. 2007 zložil
      v Kostole Matky Božej v Nitre doživotné sľuby v Spoločnosti (SVD)
   
      Ernest Tatarko
      * 08. 12. 1914 Ľubica
      † 05. 08. 2013 Westerstetten, Nemecko 
      Vysvätený bol 2.2.1940 v Spišskej Kapitule. Ako kaplán pôsobil v Spišskom Podhradí
      a v Levoči. Po príchode ruského frontu opustil Slovensko a so súhlasom biskupa
      odišiel s vysťahovanými Nemcami, najskôr do Vranova v ČR, kde krátko pôsobil
      ako farár, neskôr do Nemecka, do diecézy Rottenburg. Tam najskôr pôsobil ako
      administrátor farnosti Tomerdingen a od roku 1958 ako farár vo Westerstetten,
      kde od roku 2001 bol na odpočinku. Od roku 1985 bol Kaplánom Jeho Svätosti.
      So Spišskou diecézou však stále udržiaval kontakt ako so svojou domovskou diecézou.